یلدا ..

 

جوجه هایم را شمرده ام
انارها را دانه کرده ام
هندوانه را قاچ کرده ام
آجیل و شیرینی
حافظ و شاهنامه ...
همه و همه ...
مانده است که تو بیایی ..
جمع مان
تو را کم دارد ...
خود ِ خودِ تو را ...

***

میبینی رفیق ؟ تهِ دیگ ذوقم را ؟ صدای کفگیر را میشنوی ؟
اگر خوب نمینویسم دلیلش این است که این روزها حرفهایم در چند سطر کوتاه جا نمیشوند ..
مادرم یادم داده بود که به هر کسی که رسیدم بروم جلو ، سلام کنم و بگویم "اسمت چیه؟" و جواب بشنوم .. و از او درخواست دوستی کنم و ما با هم دوست شویم .. از همان دوستان  افسانه ای !
میرفتم جلو و میگفتم "میای با هم دوست بشیم ؟ " ...
حالا اما ، نمیدانم چه شد که یادم رفت ، چه شد که بلد نیستم دیگر ، جرئتش را هم ندارم دیگر .. اصلا" کسی را هم که صدا میکنم نمیشنود یا خودش را میزند به نشنیدن .. نمیدانم شاید او هم از من میترسد !
قبل تر ها یلدا ها قشنگ تر بود ، نبوددد؟ سرمایش استخوانت را می سوزاند ، اما دلت گرم بود ، به همه آنهایی که دورَت را گرفته بودند ..
دلم یک رفیق بی شیله پیله می خواهد ، رفیقی که از درد دل با او نترسم ؛ رفیقی که دلش به خودم و رفاقتمان گرم و خوش باشد نه چیز دیگر ... رفیقی که اگر چشم در چشم نگاهم میکند و 10 درصد رفاقت میکند ، نود درصدش را پشت سرم خرج کند .. رفیقی که جانم را برایش بگذارم و جانش را برایم .. رفیقی که از ترسش هی زره ام را به پشت نبندم ..
رفیق ناب میخواهم .. نایاب شده این روزها ...

***
پ ن ١ : تلخ شده ام نه ؟ این روزها مدام گند میزنم ، قلبم درد میکند ، جگرم میسوزد ، ناراحتی قلبی نداشته ام اما ، هی تیر میکشد .. از همین تیرها که دکتر ها به آن میگویند  تب و تاب جوانی ..  
تب و تاب جوانی م دارد پیرم می کند رفیق ...

پ ن ٢ : به چشمانم زل میزند و خیره نگاهم میکند ، میگوید : هرچه غصه داری هر چه آه داری بده من ، من به دوش میکشم ، اما خودت را اذیت نکن بابا ..
این خواهر بازیگوشم از گریه هایم فیلم گرفته و نشانش داده ،اشکهایم را می بیند و گریه اش میگیرد ... این بابای عاشق !

پ ن ٣ : این روز ها 2 کار است که به من لذت میدهد ، یکی خیره شدن به سقف اتاق قبل از خواب .. دیگری خیره شدن به سقف بعد از خواب ..

پ ن ۴ : سردی آدمها استخوان سوز ترست یا زمستان ؟

پ ن ۵ : یلداتون قشنگ ..

 

/ 15 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطی

دوستانی هستند به مانند کوه های سر به فلک کشیده و استوار ، راسخ و بزرگ که هم صحبتی با آنان شرف است و رفاقت با آنان ضمانت سلامت و در کنار آنها بودن حق است و فراموشی آنان محال و دعا برایشان واجب .... که تو مصداق آنی . [گل]

محمد(دل نامه)

سلام, زیبا بود, براستی خوب دریافتی, سردی آدمها استخوان سوزتر است. امیدوارم یلدایت را همچون من تنها نبوده باشی. [گل]

افسانه

تو را کم دارد ... چه فایده دارد یلدا بیاید و تو نباشی! موفق باشید وپایدار باشید

افسانه

جمع مان تو را کم دارد ... چه فایده دارد یلدا بیاید و تو نباشی! موفق باشید وپایدار باشید

احمدی

سلام ... تصور میکردم فقط من تلخ شده ام ... یلدا با همه طویلی و سیاهی اش رفت اما یبدای حقیقی عمریست که بی حضور دوست سپری می شود... تمام شدن یلدا مبارک

سادات

قلمت روان و جذابست اما بر خلاف اعتقاد شما دوستی سراسر یک رنگیست . دوست که کار بد نمیکند پس اونایکه شیطنت کردن ناگزیر از نام زیبای دوست محرومند. به حضرت مولانا نگاه کن که دوست را چگونه میبیند ببین اون چگونه خالی از هر خواهشی از دوست است فقط دیدار میخواهد و هیچوقت گله نمیکند . انچه می یافت نشود انم ارزوست . روزگار همون روزگاره اما شاید ادماش عوض شدن!

سال

سلام خیلی زیبا بود منهم از آشناییتون خوشحالم موفق باشید

فاطی

من همش اینجا پلاسم اما رد پا نمیذارم [زبان] دوست دارم [ماچ]

میلاد

رفیق می خواهی , فقط رفیقهای ناباب از همان هایی که هروئین می دهند دست خودت و با دست خودت خودت را بدبخت می کنند. چقدر گفتم خودت !!! آخ که من چقدر الان رفیق ناباب دلم می خواهد