میرسد اینک بهار ..

 

دامن پرچینش را گرفته ؛
آواز میخواند و
رنگ میپاشد بر روزهای  بی رنگی  و
شور میدهد
بر لحظه های خستگی  ...
باد را میخواند
به رقصاندن گیسوها
آفتاب را
به باریدن نور
و گنجشک ها را
به زمزمه عاشقی ..  !
این بهار
عجیب دلبری میکند ..

***

گاهی میشود حاجی فیروز و گاهی دخترک کولی رقصان .. این بهار همه خودش را وقف من میکند تا نگاهش کنم و لبخند بزنم .. با خودم زمزمه میکنم : با هر بهار پژمرده تر / یا تازه تر شدیم ؟؟؟ و  او خودش را به هر دری میزند تا ته این سوال به خنده ای مطمئن ختم شود .. که معلوم است تازه تر!

پ ن ١ : سفر بودم ، تا همین چند روز پیش .. در یکی از سفرها عاشق دختری شدم که چهره پاک و معصومی داشت و زیباییش چشم گیر بود ، چشم های نافذ و صدایی آرام و رفتاری متین .. دلم میخواست دوستم باشد اما برخورمان کوتاه بود ،چند روزی گذشت و دیدم نمیتوانم فراموشش کنم ، سراغش را گرفتم و در موردش پرس و جو کردم تا پیدایش کنم .. پدرش نابینای مادر زاد بود و مادرش چند سالی میشد که او را ترک کرده بود .. گویا قصه خیلی پیچیده ای داشت این دختر .. مدرسه شبانه روزی میرفت و هر از گاهی به مادر سر میزد و با ناپدری سر میکرد ، گهگاهی به پدر و  و گاهی هم پدر بزرگ .. نصیبه همیشه خدا آدم های پر پیچ و خم را کشف میکند ، اصلا" تمام استعدادش انگار در کشف آدمهایی ست که دلش را بسوزانند .. که همیشه خدا دلیلی برای غمگین بودن داشته باشد ..
چرایش را خدا میداند و بس ..

پ ن ٢: تازگی ها فهمیده ام که چقدر برای آدم ها عجیبم .. خوشحالم که تا حدودی موفق بوده ام که نگذارم غم درونم به ظاهرم سرایت کند ، از افسردگی بدم می آید ، مثل دیوانه ها میخندم و میخندانم  که کسی پشت نقابم را نبیند ، تمام انرژی م را میگذارم که در لحظه هایی که تنها نیستم اطرافیانم از من انرژی مثبت بگیرند ، و خدا را شکر همه باورشان شده این نصیبه پر شرو شور بی غم را ..

پ ن ٣: سال نو مبارک .. امسال برای من سال جنگ است .. و البته با این همه مهربانی بهار ، دلم به نکویی اش روشن  ..

 

/ 20 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دارکوب

بهار فصل پرسخاوتیه [گل] سال نوی شما هم مبارک باشه اصلا بد نیست که آدم ته دلش یه غم داشته باشه همیشه اما بدیه کار آن جاییه که ندونی این غمه به چه دردت می خوره !!

سال

سلام چقدر دیر میگویم سال نو مبارک

ساناز صلح‌دوست

حرف‌هايت را كم آورده‌ايم نصيبه بانو براي‌مان بنويس آخر من نفهميدم تو را بايد با سين نوشت يا صاد

کوروش

دروووود وبلاگ جالبی داری موفق باشی ممنون میشم منو به اسم سولسلاس لینک کنی. [گل][لبخند][گل]

زهره

سلام.وبلاگت خیلی قشنگ و پر باره.موفق باشی.خوشحال میشم بهم سر بزنی.

مثل همیشه

بنویس ... خسته شدم بسکه اومدم و خبری ازت نبود

مرضیه

سلام خواستم بپرسم چرا نمینویسی دیدم جواب دادی نگفته گفتم حداقل بپرسم مغز دردت خوب شد؟